BİLGİ AL
Online Satış Sözleşmesi
Online Satış Sözleşmesi

SUNYARD TRAVEL(BEREL TURİZM SEYAHAT ACENTESİ LTD STI) İLE TUR KATILIMCISI (MÜŞTERİ) ARASINDAKİ

YURT DIŞI PAKET TUR (SEYAHAT) SÖZLEŞMESİ

Bu Sözleşme Yurt dışı turlarda geçerli olmak üzere hazırlanmıştır. Gidilecek olan tur programı ile bir bütündür.

01-TARAFLAR VE KONUSU
İşbu satış sözleşmesi seyahati düzenleyen Acente SUNYARD TRAVEL(BEREL TURİZM SEYAHAT ACENTESİ LTD STI) ile tura katılmayı isteyen müşteri arasında Yurt Dışı gezileri konusunda akdolunmuştur. Ekli tur programı ile bir bütündür. Sözleşme içeriğinde SUNYARD TRAVEL(BEREL TURİZM SEYAHAT ACENTESİ LTD STI) “Acenta” diye anılacak , gezi katılımcısı “Müşteri” olarak anılacaktır.

02- KESİN KAYIT
Turlara kesin kayıt, tur ücretinin en az %40'ının ödenmesi ile olur. Tur ücretinin kalan kısmının, tur hareket tarihine 45 gün kala tamamlanmaması halinde, müşterinin tura katılmaktan vazgeçtiği varsayılır ve 3. maddedeki iptal şartları uygulanır.

03- İPTAL ŞARTLARI
a) Müşterimiz tarafından, tur hareket tarihinden 46 gün öncesine kadar olan iptallerde, tur bedeli (Yurt dışı bilet hariç ) iade edilir.
b) Yurtdışı turlarda hareket tarihine 45 -30 gün süre aralığı kaldığında yapılan iptallerde seyahat ücretinin- Bilet hariç- %50 si
c) 29-20 gün süre aralığında yapılan iptallerde seyahat ücretinin ücretinin - Bilet Hariç- % 80'i kesilir.
d) Seyahat tarihine daha az süre kala yapılan iptallerde seyahat ücretinin %100'u alınır.
e) Bilet ücretleri 46 günden az süre kalan tüm seyahatlerde tam / kesintisiz tahsil edilir.
f) Sağlık nedeni ile yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir.
g) Üstte belirtilen süre açıklamalarının dışındaki iptallerde veya tura habersiz katılmama veya tur otobüsünü, uçağı kaçırma hallerinde, tura başlangıçta katılmakla birlikte isteyerek veya istek dışı tura devam etmeme veya edememe hallerinde ise herhangi bir iade söz konusu değildir.
h) İptal kesintisinden ayrı olarak SUNYARD TRAVEL’ın (BEREL TURİZM SEYAHAT ACENTESİ LTD STI) müşteri için yaptığı zorunlu harcamalar da (sigorta vb.) müşteriden ayrıca tahsil edilir.

04- GRUP TURLARI
Grup turlarının gerçekleşebilmesi için, yeterli sayıda kişinin katılımı gerekir. Yetersiz katılım durumunda Sunyard Travel müşteriden izin almaksızın turu her zaman iptal edebileceği gibi, turu başka bir acente vasıtası ile de yapabilir.
Katılım yetersizliği nedeniyle turun yapılamaması halinde alınan ücret, kesintisiz iade edilir veya katılım azlığından dolayı kişi başı maliyet artacağından, diğer katılımcıların da isteği ve kabulü doğrultusunda, Acentemiz aradaki farkı talep ederek turu gerçekleştirebilir.

05- BAGAJ
a)Otobüs ile yapılan tüm yurtiçi ve yurtdışı turlarda, her misafirimizin 50X70 ebadında bir valiz ve 20X50 ebadında bir el çantası bagaj hakkı vardır. Bu ölçüleri ve sayıyı aşan  
bagajlar, otobüs bagaj hacmi müsait ise kabul edilir, aksi takdirde kabul edilmez.
b)Uçak ile yapılan turlarda ise, fazla bagaj ücreti misafirin kendisine ait olup, fazla bagaj ücreti uçak şirketinin esaslarına göre tespit edilir.
c)Otobüslü turlarda Acente Görevlisine teslim edilmeyen bagajlardan Acentemiz sorumluluk taşımaz. Kaybolan bagaj için ödenecek teminat, sigorta bedelleri dahilindedir.
d)Bagajların içinde para, kıymetli evrak ve benzeri değerli ziynet eşyaları bulundurulmamalıdır.
e)Uçak ile yapılan seyahatlerde bagajın kaybolmasından Sunyard Travel’ın sorumluluğu yoktur. Bu gibi durumlarda Uçak şirketinin kuralları geçerlidir.
f)Tüm kayıplar için Sigorta ödemesinin yapılabilmesi için gidilen ülkede yasal kayıt- evrak formlarının doldurtulup imzalanmış olması gereklidir.

06- MÜCBİR SEBEPLER VE SORUMLULUKLAR
a)Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, afet, savaş, hava şartları ve muhalefeti, teknik olay ve arızalardan veya devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden Sunyard Travel sorumlu tutulamaz.
b)Sunyard Travel, tur programında, ücretlerde, nakil araçlarında ve konaklama tesislerinde her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir. Acentemiz taşıyıcı ve konaklama şirketleri ile müşterilerimiz arasında aracı durumundadır.
c)Taşıma ve konaklama ile ilgili, Acentemizle ilgili olmayan herhangi bir sebepten dolayı, taşıma ve konaklama esnasında meydana gelebilecek kaza, sağlık problemi, bavul çalınması veya kaybolması veya hasara uğramasından Acentemiz sorumlu değildir.
d)Yurt dışı turlarımıza tek olarak katılan yolcularımız, tur ücretine ilaveten tek kişilik oda farkını ödemek zorundadırlar. Ancak arzu ettikleri takdirde ve tura katılan 2. bir tek kişi olduğunda iki yolcumuzun kendi istek ve onayları doğrultusunda aynı odada kalabilirler. Aynı odayı paylaşan iki yolcu arasında ve tur esnasında doğabilecek her türlü ihtilaftan Acentemiz sorumlu olmayacaktır.
e)Acentemiz, çalışmış olduğu hava yollarının zaman zaman değiştirdiği uçak saatleri ve tarifelerinden sorumlu değildir.
f)Acentemiz, zorunlu durumlarda, orijinal programa sadik kalarak, tur sıralamasında, yemek yenecek veya konaklanacak yerlerde vb değişiklik yapma hakkını saklı tutar

FORCE MAJÖR Koşullarında doğabilecek olası ödemeler müşteriye aittir. Yani olağan dışı/olağanüstü sorunlarda (Örneğin: Hava durumu nedeni ile feribot ya da geminin sefer iptalinde / ertelemesinde- Yangın / yol kapanması gibi nedenlerle gündeme gelebilecek değişikliklerden ve ödemelerden acentemiz sorumlu tutulamaz. Özel haller ve koşullar sigorta kapsamında değildir.

07- FİYATA DAHİL HUSUSLAR VE İSTİSNALAR
a)Tur programında fiyata dahil olan tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar haricindeki turlar veya hizmetler ekstra ücrete tabidir.
b)Ekstra tur yapılabilmesi için ekstra tura katılımın yeterli olması gereklidir.
c)Yurtdışı turlarda, gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre, turistlerden alınması gereken vergi, resim, harç ve benzeri kamusal ödemeler ile tur hareketinden önce uygulanmaya başlayan uçak ve otel vb. fiyatlardaki artışlar müşterilere aittir.
d)Grup uçak biletleri tur tarihinden önce alınmaktadır.
e)Uçak şirketleri Dünya üzerinde petrol fiyatlarının artmasına bağlı olarak –yakıt ücretlerine gelen zammı (uçak bileti alınmış bile olsa) yansıtmakta ve tur tarihinden önce Acenteden talep etmektedirler. Bu durumlarda hava yollarının yapacağı zorunlu zamlardan Sunyard Travel tutulamaz ve bilet fiyat faklılıkları tur fiyatına yansıtılır
f)Fiyatlara katma değer vergisi dahildir.


 
08– PASAPORT ve VİZE
Yurtdışı gezilerinde tur bitim tarihi esas kabul edilerek en az bir yıl geçerli pasaporta sahip olunması gerekmektedir. .
a)Türk pasaportlarına vize uygulayan ülkelerle ilgili belgelerin, istenilen sayıda fotoğraflar ve geçerli pasaportlar acentemize tur tarihinden 45 iş günü öncesine kadar teslim edilmelidir.
b)Herhangi bir gecikmeden doğabilecek aksaklıklardan acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.
c)Vizelerin alınmasında Acentemiz yardımcı olur. Vize ücreti, katılımcı misafirlerimize aittir.
d)Vizenin konsolosluklar tarafından verilmemesinden Acentemiz sorumlu tutulamaz. Konsolosluklar vize verilmediğinde de vize ücreti iadesi yapmamaktadırlar.
e)Buna bağlı olarak Acentemizin yapmış olduğu zorunlu tur harcamaları (iadesiz uçak bileti, ön rezervasyon masrafları, vize masrafları vb.) yolcumuzdan talep edilir.
f)Hareket tarihine kadar vize ücretlerindeki olabilecek fiyat artışları katılımcı misafirlerden talep edilir.

09- TUR BAŞLANGICI VE HAREKET SAATLERİ
a)Otobüsle yapılan yurtiçi veya yurtdışı turların kalkış ve hareket noktaları programda belirtilir.
b)Uçaklı turlarda ise, buluşma yeri iç hatlar veya dış hatlarda bulunan ilgili hava yolunun kontuarıdır.
c)Tüm turlarda hareket yeri ve saatlerinin, misafirlerimiz tarafından son hafta içinde Acentemizden teyid edilmesi gerekir.
d)Buluşulamama ve gecikme durumunda çıkabilecek sorunlardan müşteri sorumludur.
e)Tüm turlarda hareket yeri ve saatlerin, misafirlerimiz tarafından son hafta içinde Acentemizden teyid edilmesi gerekir. Buluşulamama halinden müşteri sorumludur.
f)Uçak, vapur, tren, otobüs hareket saatleri programın basıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden ve buna bağlı olarak zorunlu olarak yapılan program değişikliklerinden Acentemiz sorumlu tutulamaz.
g)Herhangi bir sebepten dolayı, ulaşım araçlarına bağlı olarak veya olmayan sebeplerden değişiklik yapılabilir.
h)Programdaki uçak, vapur, tren, otobüs hareket yer, saat ve sefer sayıları seyahatten önce acentemizden kontrol edilmelidir. Acentemiz tur hareket detaylarını yolcularına bildirmekle birlikte yolcularımız da bu detayları Acenteden sorup öğrenmekten sorumludur..

11- DİĞER HUSUSLAR
a)Otellere varış saati ne olursa olsun, odalara yerleşme saati yerel saate göre 15.00'dir. Otellerden ayrılış saati ne olursa olsun, odaları, boşaltma saati ise yerel saate göre 11.00'dir.
b)Otobüsle yapılan turlarda, yollarda yenilen yemek ücretleri misafirler tarafından ödenir.
c)02-10 yaş grubu çocuklara ebeveynleri ile birlikte ayni odada üçüncü veya dördüncü kişi olarak verilecek hizmetlere göre indirim yapılabilir.
d)Seyahat süresince gezilen ve konaklanan yerlerde misafirlerimiz ile ilgili meydana gelebilecek hasar, zarar ve kayıptan Acentemiz sorumlu değildir.
e)Yiyecek - içecek- program dışı ekstra harcamalar müşterilerimize aittir.
f)Tur programı dışında yapılabilecek olan ekstra turlar tur ücretinin dışındadır.

12- SİGORTA
a)Tur esnasında olabilecek sağlık sorunlarında sigorta şirketinin kuralları geçerlidir.
b)Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışında olup, kronik hastalıklar ve Alerjiler konusunda bilgi verilmemesinden acentemiz sorumlu değildir.
c)Acentemiz kayıt sırasında verilen bilgileri doğru kabul eder. Yanlış ve eksik beyanlardan doğabilecek sorunlardan Acentemiz sorumlu tutulamaz. 
d)Herhangi bir rahatsızlık durumunda katılımcı ön tanı -teşhis – film – reçete gibi sigorta şirketine ödeme yaptığı belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.
e)Ödemeler katılımcı tarafından yapılır ve yapılan ödemelerin faturaları sigorta şirketine iletilerek ödemenin geri yapılması istenir.
f)Sigorta şirketi yapacağı inceleme sonucunda ödeme yapıp –yapmayacağına karar verir.
g)Acentemiz bu sürecin işleyişi konusunda katılımcıya yardımcı olur. Ancak ödeme garantisi veremez. Sigorta ile ilgili kararlardan sigorta şirketi sorumludur.

13- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşme 13 ana maddeden ibarettir. Sözleşmeden dolayı ihtilaf doğmaması asıldır, ancak herhangi bir ihtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Yukarıdaki sözleşme maddelerinin tamamı tura katılacak olan müşteri tarafından okunmuş ve imza altına alınmıştır.

SunYard ile hayal gücünüzün ötesinde yaşayın.
Yenidoğan Mahallesi,41/1 Sokak,Can Apartmanı, No:2/1 Zeytinburnu,İstanbul +90 212 415 04 71 info@berelturizm.com
© 2023 Sun YARD | Tüm Hakları Saklıdır
Bizi Arayın Whatsapp